Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Blizanowie

Wznowienie działalności wypożyczalni GBP w Blizanowie i filiii

Utworzono dnia 02.05.2020

Szczególne Zasady Obsługi Czytelników i Użytkowników Gminnej Biblioteki Publicznej
w Blizanowie oraz filii w Rychnowie i Jastrzębnikach w czasie stanu epidemii w Polsce
 
1.Gminna Biblioteka Publiczna w Blizanowie wznawia pracę WYPOŻYCZALNI i będzie otwarta dla czytelników i użytkowników w zwykłych godzinach -  od 4 maja 2020 r. w Jankowie Pierwszym, w  Rychnowie od 5 maja 2020 r., w Jastrzębnikach – od 1 czerwca 2020r.
2.Do odwołania zostaje zawieszona możliwość korzystania z czytelni i z komputerów dla czytelników. Nie ma możliwości drukowania ani skanowania przez czytelników i użytkowników, jak również zlecenia przez nich tych czynności  personelowi biblioteki.
3.Osoby, które mają wyraźne objawy przeziębienia tj.: katar, kaszel, stan podgorączkowy proszone są o odłożenie wizyty w bibliotece do czasu ustania objawów chorobowych.
4.W celu usprawnienia pracy bibliotecznej prosimy o wcześniejsze zgłaszanie wszelkich życzeń i pytań dotyczących potrzeb: czytelniczych, edukacyjnych i informacyjnych drogą mailową, telefonicznie lub dokonanie zamówienia, używając katalogu online:
 https://szukamksiążki.pl/SkNewWeb/astart/828
GBP w Blizanowie – tel. 62 75 11 047, bpgblizanow@wp.pl
https://www.facebook.com/GBPwBlizanowie/
Filia w Rychnowie – tel. 506 839 688
Filia w Jastrzębnikach – tel. 607 502 031
5.W trosce o zdrowie odwiedzających i personelu, w bibliotece może przebywać (poza personelem) tylko 1 osoba (z zasłoniętymi ustami i nosem, w rękawiczkach). Wyjątek stanowi rodzic z dzieckiem do lat 13.
6.Czytelnicy i Użytkownicy odwiedzający bibliotekę proszeni są o zdezynfekowanie dłoni zaraz po wejściu do budynku, w którym znajduje się biblioteka. Ponadto proszeni są o stosowanie się do wszystkich zaleceń mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się Covid -19, w tym odległości przynajmniej 2 m od siebie.
7.Czytelnicy, którzy przyjdą oddać wypożyczone książki, zostaną poproszeni o odłożenie ich w wyznaczone miejsce.
8.Czytelnicy, którzy przyjdą oddać lub wypożyczyć książki zostaną poproszeni o pozostanie w obrębie strefy wyznaczonej w bibliotece, bez możliwości jej przekroczenia.
9.Do czasu zmiany sytuacji epidemicznej i kolejnych zaleceń związanych z powrotem do normalnego funkcjonowania instytucji, zostaje ograniczony wolny dostęp do półek. Książki będą podawane czytelnikom przez personel biblioteki, dlatego rekomenduje się wcześniejszą mailową lub telefoniczną rezerwację oczekiwanych tytułów.
10.Wypożyczonych książek nie należy samodzielnie dezynfekować. Książki, które będą wracać od czytelników, zgodnie z zaleceniem Biblioteki Narodowej zostaną poddane kwarantannie trwającej 3 dni. Taka procedura będzie trwała nieprzerwanie do czasu zmiany sytuacji epidemicznej.
11. Powyższe rozwiązania mogą powodować wydłużenie się czasu obsługi Czytelnika
i Użytkownika biblioteki w Blizanowie i jej filii. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o okazanie zrozumienia i cierpliwości.
12.Czytelnicy i Użytkownicy, mający zastrzeżenia do powyższych zasad mogą zgłaszać swe życzenia i uwagi dyrektorowi biblioteki.
13.Czytelnicy i Użytkownicy nie stosujący się do powyższych zasad proszeni są
o powstrzymanie się od odwiedzin w bibliotece do czasu odwołania zagrożenia epidemicznego w Polsce.

 

Pogoda

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny